Čišćenje zubnog kamenca
Brzi rezultati za prekrasne bijele zube i zdrave desni.
Posebna ponuda u prosincu
Uvijek osluškujemo vaše potrebe i želje te stoga naše ponude krojimo upravo prema vama.
Čišćenje zubnog kamenca + gratis pjeskarenje
Zbog čega je čišćenje zubnog kamenca bitno?
Čišćenje zubnog kamenca veoma je bitno jer samo pravilnim održavanjem oralne higijene možemo sačuvati zdravlje svojih zubi! Pojava zubnog kamenca uzrokuje mnogobrojne probleme kao što su gingivitis, bolesti zubnog parodonta, klimanje zubi te stvaranje karijesa. Bakterije koje se nalaze u naslagama zubnog kamenca mogu povećati rizik od pojave lošeg zadaha, bolesti desni, a zubi s vremenom mogu postati žuti.
Kako nastaje zubni kamenac?
Prvi korak u nastajanju zubnog kamenca je plak. Plak je bezbojna naslaga bakterija nataloženih na površini zuba. Plak zadržava nečistoće na zubima i može uzrokovati loš zadah, probleme s desnima i slično. On se uklanja redovitim četkanjem zubi (minimalno dva puta dnevno) i korištenjem zubnog konca.
Zubni kamenac nastaje uslijed taloženja skorenog plaka, a četkanjem ga je nemoguće ukloniti. Jedini način uklanjanja zubnog kamenca je posjet stomatologu. Zubni kamenac, zbog svoje nepravilne i hrapave površine, na sebe taloži bakterije i kiseline koje narušavaju zubnu caklinu i mogu uzrokovati karijes, parodontozu i gingivitis te neugodan zadah.
O nama
Pošaljite upit
Pošaljite upit i zaprimite odgovor vrijedan vašeg vremena.
Čišćenje zubnog kamenca
Čišćenjem zubnog kamenca moguće je ukloniti i zaostali plak, kao i pigmentacije nastale pušenjem i konzumiranjem obojenih pića i hrane. Čišćenje zubnog kamenca odvija se u stomatološkoj ordinaciji i potpuno je bezbolno, a uključuje upotrebu raznih instrumenata za omekšavanje i uklanjanje kamenca i ostalih naslaga.
Nakon čišćenja zubnog kamenca potrebno je još pjeskarenje i poliranje kako bi površina zubi bila u potpunosti glatka, čime se izbjegava ponovno „hvatanje“ kamenca. Važno je napomenuti kako se postupak čišćenja zubnog kamenca smatra bezbolnom metodom, no prilikom čišćenja zubnog kamenca se može javiti blaga osjetljivost u blizini vrata zuba.
1
Prvi pregled i konzultacije
Na prvom pregledu i konzultacijama za čišćenje zubnog kamenca i pjeskarenje zubi, naš tim će obaviti detaljan pregled vaše usne šupljine i postaviti dijagnozu.
2
Čišćenje zubnog kamenca
Sam proces čišćenja zubnog kamenca je brz i uglavnom bezbolan, pri čemu se osjetljivost može pojaviti jedino blizu vrata zuba (na dodiru zuba sa zubnim mesom). Proces traje u prosjeku 15-20 minuta.
3
Pjeskarenje i poliranje
Nakon postupka uklanjanja zubnog kamenca, slijedi pjeskarenje i poliranje. Pjeskarenje se obavlja upotrebom sitnih mikroabrazivnih zrnaca pijeska pomiješanih s vodom i metoda je u potpunosti bezbolna. Kada vaš stomatolog dovrši postupak pjeskarenja još je potrebno poliranje zubi koje se izvodi pomoću posebne paste i četkica, a koji vaše zube ostavljaju u potpunosti glatkima i bijelima.